אוקסיקונטין

אוקסיקונטין היא תרופה אופיואידית רבת עוצמה המשמשת לרוב לטיפול בכאב לאחר ניתוח או כאב כרוני. אוקסיקונטין היא גרסת שחרור מורחב לתרופה הנרקוטית אוקסיקודון, שהיא גם המרכיב העיקרי בתרופות שונות אחרות, כגון פרוסקט.
כל התרופות האופיאטיות מגיעות מאופיום, המופק מצמח הפרג, או שהן עותקים סינתטיים של חומרים בצמח הפרג. אוקסיקודון, כמו כל תרופות אופיאטיות, הוא אגוניסט אופיאטים שמתחבר בקלות לנוירונים במוח המתמחים להיות מעורבים בדיכוי הטבעי של כאב, מתח, מאמץ וכו'. לתרופות אלו יש פוטנציאל גבוה ביותר להתעללות ולפיתוח של תלות פיזית.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה-מסמים

שימוש אוקסיקונטין והתמכרות לאוקסיקונטין

ה-DEA מסווג תרופות נרקוטיות כמו אוקסיקונטין כחומרים מבוקרים ב-Schedule II. חומרים אלו מוסדרים מאוד וניתן להשיגם באופן חוקי רק עם מרשם מרופא. בנוסף, עקב בעיות רבות עם שימוש לרעה בתרופות נרקוטיות, הממשלה הפדרלית החלה לפקח על הפצתן בצורה הדוקה הרבה יותר מאשר היא עוקבת אחר הפצה של כמה חומרים אחרים מתוכנית II. למרות תשומת הלב הנוספת שהוקדשה לסוג זה של סמים, שימוש לרעה בסמים באופיאטים עדיין נותר דאגה גדולה בקרב רשויות אכיפת החוק, פוליטיקאים, צוות רפואי ואזרחים.

הפרעת שימוש באופיאטים

הפרעת שימוש בחומרים מייצגת צורה חמורה של הפרעה נפשית המתרחשת כאשר אדם חווה בעיות הקשורות לשימוש שלו באלכוהול, סוג כלשהו של סם, תרופה או חומר אסור. המונח הפרעת שימוש בחומרים הוא כיום המונח הקליני המועדף למה שכונה בעבר שימוש בסמים או תלות בחומרים (התמכרות). הסיבה לכך היא שמחקר בתחום התנהגויות התמכרות מצביע על כך שאין קו סופי בין ייעודים מוקדמים יותר של התעללות ותלות, ואלה מתרחשים על רצף. אנשים המפתחים הפרעת שימוש בסמים כתוצאה משימוש לרעה בסמים נרקוטיים כמו אוקסיקונטין יסווגו רשמית עם הפרעת שימוש באופיאטים, תוך ציון שהפרעת השימוש בסמים שלהם מתמקדת בשימוש לרעה בסמים אופיאטים.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

אוקסיקונטין – תסמינים

שימוש לא תרופתי חוזר בחומרים אופיאטים המשך שימוש בתרופות אופיאטיות למרות תחושת מצוקה משמעותית או פגיעה תפקודית כתוצאה מהשימוש בהן מספר התנהגויות המעידות על כך שהאדם איבד שליטה על יכולתו להשתמש בתרופות אופיאטיות מספר התנהגויות המצביעות על כך שהשימוש הלא תרופתי של האדם בתרופות אופיאטיות הפך לבלתי מתפקדת, פיתוח סובלנות לתרופות אופיאטיות
התפתחות תסמיני גמילה מאוקסיקונטין המתרחשים כאשר מפסיקים להשתמש בתרופה בפתאומיות או מצמצמים באופן משמעותי את הכמות שהם משתמשים בהם.
כיצד מטפלים במכור לאוקסיקונטין? בעוד שתרופות בהחלט יכולות להועיל בהחלמה, אין תרופות שיכולות לטפל בהפרעת שימוש בחומרים. המרכיב העיקרי בכל תוכנית החלמה הוא טיפול בהתמכרויות. סוג הטיפול שנחשב לרוב כמתאים ביותר לטיפול בהפרעות שימוש בחומרים הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). CBT מאפשר למטפל וללקוח לעבוד יחד כדי לזהות את הסיבות לשימוש בחומרים וכיצד האמונות והציפיות של הלקוח מתקשרות עם השימוש בסמים והתנהגויות אחרות שלו. לאחר מכן הם מפתחים תוכנית כדי לעזור ללקוח לטפל בבעיות אלו ולשנות אותן באופן שמקדם החלמה חיובית. בנוסף, CBT עוזר לאנשים לפתח תוכניות למניעת הישנות ארוכות טווח ובעיות אחרות שעלולות להתרחש במקביל, כגון חרדה, דיכאון, בעיות אישיות וכו'.
טיפול בהפרעות שימוש בחומרים יכול להתבצע במפגשים אישיים, מפגשים קבוצתיים או בשילוב של מפגשים אישיים וקבוצתיים.

גמילה מאוקסיקונטין – דרכי טיפול ותהליך גמילה

אוקסיקונטין לכשעצמו הוא אחד מיני מאות סמים הקיימים בעולם, תהליך הטיפול במכור לסמים מורכב משני שלבים מרכזיים.
1. גמילה פיסית בליווי רפואי ובאמצעות טיפול תרופתי על מנת להקל על התסמינים.
2. טיפול רגשי ונפשי (פסיכולוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפוייטיות.
3. טיפול התנהגותי,שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים.
4.השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת.
יש נטייה לחשוב שהתנקות בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר. להתנקות מסם אוקסיקונטין זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערבוה לניקיון. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול אינטנסיבי בתוך מסגרת כאשר הוא מנותק מהגירויים החיצוניים וממוקד בהחלמה.
אם אתה מאמין שאתה או מישהו שאתה אוהב אולי נאבק בהתמכרות, תן לנו לשמוע את הסיפור שלך ולעזור לך לקבוע את הדרך לטיפול.
אצלנו תמצאו אוזן קשבת והכוונה מקצועית. נדאג להעביר את הגמילה בצורה דיסקרטית ואישית. אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה. התקשרו עכשיו.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

מבולבלים ולא יודעים מה לעשות?

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

המאמרים שלנו