מרכז גמילה סטפס

אלכוהול

אלכוהול – התמכרות לאלכוהול הוא הצורה החמורה ביותר של בעיית השתייה. אלכוהוליזם כולל את כל התסמינים של שימוש באלכוהול, אבל גם אלמנט נוסף: תלות פיזית באלכוהול. אם אתה מסתמך על אלכוהול לתפקוד היומיומי או מרגיש מחויב פיזי לשתות, וכשאתה צורך יותר ויותר אלכוהול על מנת להרגיש רגוע - אתה אלכוהוליסט.בשנים האחרונות האלכוהול נמצא בכל מקום בכל אירוע בכל מסיבה החברה כיום במרביתה אינה מסוגלת לתפקד ללא צריכת אלכוהול.
גילאי הצורכים רק הולך ויורד כיום ניתן לראות נערים בגיל ההתבגרות מסתובבים עם וודקה ורדבול בפארקים או בכל בילוי אחר שלהם,זו מכת מדינה שצריך לתת עליה את הדעת. האלכוהול שייך למשפחת המדכאים, במינון נמוך הוא ממריץ ובמינון גבוה הוא מדכא.נשים שמתמכרים לאלכוהול זה לא במקרה אלה בגלל התחושה שהאלכוהול נותן להם. האשליה של ביטחון והרגשה שאני חזק מתעתעת ומבלבלת וככזאת מפתחת תלות בקרב צורכי האלכוהול.
במינון מבוקר האלכוהול יכול להיות מהנה ונעים, אך כאשר מאבדים את הבלמים זה הופך להיות אויב מספר אחד של האדם. שימוש תדיר באלכוהול מסוכן מאוד ועלול להביא למחלות כבד ומחלות נלוות שסופן גם מוות.

גמילה-מסמים

מכורים לאלכוהול יגיעו לטיפול רק אחרי שאמצעים הכספיים ידללו אחרי שהמשפחה תלחץ עליהם או שהם יסתבכו עם החוק כל אלה בדרך כלל יהיו זרזים לטיפול וגמילה.
גמילה מאלכוהול מורכבת אך אפשרית בתנאי שהמכור מעוניין לקבל עזרה להיגמל מהאלכוהול. זה לוקח זמן עד שהמכור מגיע למקום הזה ומבקש עזרה.מכורים לאלכוהול סובלים מהכחשה מאוד גדולה ניפוץ ההכחשה בנוגע לשימוש באלכוהול שלב זה לעיתים לוקח שנים ארוכות.מכורים בדרך כלל מחפשים מזור לסבל ולמצוקה שלהם השימוש באלכוהול נותן להם מענה לבעיות ריגשיות כגון,לחץ,חרדה,מתח,דיכאון ועוד.האלכוהול גורם לאדם לברוח מעצמו ומהבעיות שלו אך עם הזמן הוא הופך לנטל כבד מאוד.
נהוג לומר בקרב אלכוהוליסטים שתינו כדי להטביע את הצרות שלנו אך לבסוף הצרות למדו לשחות.

השלכות על המשפחה והסביבה

אלכוהול הוא סם . שתיית אלכוהול דורשת התעסקות בלהשיג את הכסף,התעסקות להביא את האלכוהול,התעסקות לשתות אלכוהול והשלב של הדיכאון שאחרי השתייה. כל זה דורש המון זמן ואנרגיה מהמכור וכשהוא מקדיש את רוב זמנו לצרוך את הסם, הוא נעדר מהחיים האמיתיים כי הוא בתוך הבועה שעוטפת אותו.
המשפחה במקרים כאלו נדחקת הצידה,תשלומים שוטפים לא משולמים כי הכסף הולך לסמים. האלכוהול לוקח למכור את כל ממונו את כל רכושו ואת בריאותו. המשפחה היא הראשונה שנפגעת במצבים כאלו. לכן המשפחה צריכה לזהות אם הקרוב שלהם מנוהל על ידי משהו.
משפחות רבות פוחדות להתעמת עם עם היקיר לשהם שמה הוא יתעצבן או יכעס,לכן המשפחות צריכות להיות חזקות ולהעמיד את המכור על מקומות ולעמת אותו עם האמת של מה שהם רואים. הימנעות תביא רק אסון וסבל. אם כל הקושי חייבים להפעיל לחץ על המכור כי אחרת הוא ישאר שנים תקוע איפה שהוא נמצא,למכורים אין את הכח לצאת ממעגל הסמים לבד הם חייבים את הדחיפה מהקרובים. מצד אחד דחיפה ודרישה ומצד שני חיבוק ואמונה כי הוא יכול להשתנות.מכורים יודעים לסחוט את המשפחות שלהם יותר טוב מגובי חובות הם אלופים בחיטה ריגשית ולייצר דרמות על מנת שהמשפחה לא תנטוש אותם ובכך בעצם ממשיכים להישתמש.
המשפחה צריכה להיות חזקה מאוד בעמידה מול המכור כי ינסה בכל דרך אפשרית לסבן אותם ולסובב להם את הראש רק שיוכל להשתמש ולחיות את אורך חייו ההרסניים.גבולות זה הדבר הכי חשוב על מנת לעזור למכור להחלים בלי גבולות השינוי לא יהיה אפשרי.

זיהוי השימוש באלכוהול

לא תמיד קל לזהות מתי שתיית אלכוהול חצתה את הקו האדום משימוש לגיטימי לעבר התמכרות.
מי שצורך אלכוהול כדי להתמודד עם קשיים או כדי להימנע ממכאוב, נמצא באספקט מסוכן שעלול להידרדר לאלכוהוליזם, ולכן חשוב להיות מודעים לסימני האזהרה ולנקוט בצעדים כדי לצמצם את הנזק שעלול להיגרם. הבנת הבעיה היא הצעד הראשון להתגברות עליה. המכור אם הזמן מסגיר את עצמו בהתנהגותו. הוא נעדר ממפגשים משפחתיים,הוא מסתובב הרבה בחוץ,הוא מסתרר ומסתגר הרבה,הוא מוציא כספים ללא אבחנה, הוא משקר בלי סוף ומצדיק את זה בסיפורים ואגדות. זיהוי מוקדם יכול למנוע הרבה נזקים לכן אם עולה חשש הרימו טלפון בלי להסס.

דרכי טיפול וגמילה מאלכוהול

אלכוהול הוא ממשפחת המדכאים ,הטיפול במכור לאלכוהול הוא מורכב משני שלבים מרכזיים.
1. גמילה פיסית בליווי רפואי ובאמצעות טיפול תרופתי על מנת להקל על התסמינים.
2. טיפול רגשי ונפשי (פסיכולוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפוייטיות.
3. טיפול התנהגותי,שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים.
4.השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת יש נטייה לחשוב שהתנקות בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר.
להתנקות מאלכוהול זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערבוה לניקיון. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול אינטנסיבי בתוך מסגרת כאשר הוא מנותק מהגירויים החיצוניים וממוקד בהחלמה. אצלנו תמצאו אוזן קשבת והכוונה מקצועית. נדאג להעביר את הגמילה בצורה דיסקרטית ואישית
אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה

מבולבלים ולא יודעים מה לעשות?

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.