גמילה מאלכוהול

גמילה מאלכוהול הולכת ונעשית נפוצה יותר ויותר היות ומספר המכורים המשתמשים באלכוהול גדל בכל ביום, ויותר מכך – גיל המכורים לאלכוהול הולך ויורד.
צריכת אלכוהול מסוכנת מאד לבריאות מבחינה פיזית ומבחינה נפשית. התלות בשימוש באלכוהול יכולה להיות קטסטרופלית ותהליך הגמילה הופך קשה יותר.
גמילה מאלכוהול מתבצעת לאחר אשרור המצב שאכן מדובר במכור לאלכוהול וזאת לאחר בדיקה מעמיקה. סימפטומים כגון כאבי ראש הולכים וחוזרים, כאב בשרירים, עייפות הגוף ומצוקה גופנית בו הגוף שוקק לחומר האלכוהולי שיקנה למכור עוד מספר רגעים של רוגע ואושר רגעי.
במידה והגוף אינו מקבל את המשקה האלכוהולי בזמן אותו דורש הגוף את המשקה – הגוף נכנס לסטרס – מצב הנקרא "קריז".
גמילה מאלכוהול מלווה מהרבה מצבי "קריז" ותחושות של חרדה, עצבנות יתר, חוסר שעות שינה ומצבים דיכאוניים. זהו מצב מעבר בו עובר הגוף תהליך ניקוי רעלים והתנקות מהחומר האלכוהולי, לאחריו הגוף מתחיל דף חדש ובריא יותר ללא אלכוהול.
גמילה מאלכוהול לעיתים צורכת התערבות חיצונית פיזית המקרים בהם המכור רוצה לברוח ממרכז הגמילה או מתהליך גמילה מאלכוהול אותו הוא עובר.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה-מסמים

גמילה מאלכוהול במרכז גמילה

גמילה מאלכוהול במרכז גמילה נעשית ראשית, כמאמור, בתהתנתקות פיזית של המכור מהחומר האלכוהולי, כשאר הגוף חוזר למצב נקי נכנסים לתהליך טיפולי של התמודדות עם רגשות וההתנהגות.
ישנם טיפולי גמילה מאלכוהול הנעשים בצורה פרטנית וישנם טיפולי גמילה מאלכוהול הנעשים יחד בטיפול משותף – וזאת נכון למצבו האינדיוידואלי של הצורך.
גמילה מאלכוהול מתחילה בזיהוי המכור למשקאות אלכוהוליים. התמכרות לאלכוהול ניתנת לזיהוי על ידי העדרות ממפגשים של בני משפחה, צורך עז לשקר, בזבוז סכומי כסף גדולים ללא הכרהף עייפות, ריבוי הצורך בשינה והסתגרות, אי עמידה בזמנים, דחיית משימות, עישונים מוגדלים או מוקטנים ועוד.
יש להיות ערניים למצב ולהבחין בסממנים הללו.
כאשר אנו מבחינים בחלק מהסממנים הללו – יש לפנות למרכז גמילה אשר נותן שירות גמילה מאלכוהול.
שירותי גמילה מאלכוהול אינם הדבר היחיד אליו צריך להשים לב כאשר אנו רוצים להצליח בתהליך גמילה מאלכוהול. יש להשים לב לפנות לגורם מקצועי אשר מכיר את עולמם של גמילה מאלכוהול, מרכז גמילה אשר ייתן מוטיבציה ראשונית להנעת התהליך ועל מנת לדעת לזהות את שורש הבעיה, להבין את המכור לפרוטרוט ומשם להתאים לו את הטיפול המדוייק עבורו. מרכז גמילה "סטפס" ייתן את המענה המדוייק עבורכם.

גמילה מסמים - 11

חשוב לציין כי מכורים לאלכוהול חכמים מאד וינסו להסתיר את העובדה שהינם מכורים על ידי הצדקות של התנהגות שונה ולא טבעית, וינסו לפעול בדרכים מניפולטיביות על מנת להשיג את המשקה הבא. לשקר ולהבטיח הינם הלך התנהגותי דומיננטי.
המכורים לאלכוהול יתמרנו את משפחתם ברמה הרגשית ובחלק מהמקרים הופכים את משפחתם לשבויים תחתם. משפחה בריאה שמה גבולות באופן מיידי ולא נסחפת עם המכור לאלכוהול לסיפור הכזב שלהם.
בחלק מהמקרים, ללא גמילה מאלכוהול על ידי גורמים מקצועיים – יכולה ההתמכרות להביא אנשים לבתי כלא ומסדות ואפילו למקרי מוות טרגיים. כמה חשוב להיות אסרטיבי ותקף ולא לוותר על הצבת גבול בצורה מיידית.
עניין אתכם? מרגישים שיש לכם מקרה דומה?


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה מהתמכרויות ולמה היא תהליך לא קל?

התמכרויות לסמים, התמכרות לאלכוהול או התמכרות להימורים גוררות אחריהן מצבים מורכבים הרבה יותר.על מנת להקל את התהליך של הגמילה פונים למרכז גמילה מהתמכרויות.
גמילה מהתמכרויות מורכבת ומצריכה ייעוץ ובדיקת סטטוס בצורה קפדנית ומקצועית.
מרכז גמילה מהתמכרויות "סטפס", נותן כח לצלוח את תהליך הגמילה.
גמילה מהתמכרויות בעוצמה מתחיל בהבנת המכור, הבנה של מצבו, של תהליכי המחשבה שלו, של הנקודות הרגישות אצל המכור הגורמות לו להרגיש צורך להתמכר לאותה התנהגות או התמכרות לחומר מסויים.
מרכז גמילה "סטפס" מגיע עם זווית שונה, המביאה פתרון עניייני ומקצועי.
בנוסף לאנשי המקצוע המלווים – תהליך הגמילה נעשה מכל מקום וניתן לבצע את תהליך הגמילה בביתו של המכור בצורה עניינית ומעשית, כל מקרה לגופו.
בנוסף, יש מענה אישי לאותו מכור. גמילה מהתמכרויות מתחילה בהבנה של המכור ולכן גמילה מהתמכרויות דרך עוצמה מתחילה בייעוץ וליווי של מתי סמיונוב – מכור לשעבר, היודע לגשת למכור ללב ולמחשבה.
גמילה מהתמכרויות הינה פעולה מתמשכת לניתוק החומר הממכר או ההתנהגות הממכרת מהאדם המכור. גמילה מהתמכרויות מתבצעת על גמילה מסמים קלים או קשים – חומר פסיכוטי המשפיע על הגוף בצורה ישירה ועל ידי כך, מעוותים את חשיבתו ההגיונית ושמים את האדם המכור בנקודה מסוכנת הן מהפאן ההתנהגותי והן מהפאן הבריאותי.
התמכרות לסמים מתרחשת כאשר האדם המכור אינו מעוניין להתמודד מול אותן בעיות אשר חווה ומעדיף לברוח לרגעי עונג שישכיחו ממנו את הבעיות. התמכרות לסמים הינה התמכרות מסוכנת היכולה לגרום לסכנות פיזיות ונפשיות הן למכור והן לסביבתו.
כמו כן, התמכרות לאלכוהול גם כן מאפשרת תחושת עונג רגעי, שינוי אווירה ומצב של שמחה.
צריכה של משקאות אלכוהוליים בצורה שיטתית ובאופן יומיומי – מסכן את מצבו הפיזי של האדם המכור ומבצו הנפשי בהתאם. גמילה מהתמכרויות הנוגעות לאלכוהול הינה גמילה המצריכה בקרה יומיומית ותמיכה של אנשים מקצועיים.
גמילה מהימורים הינה גמילה מהתמכרויות של הימורים,התמכרות לרגע של הזכייה.
בחובה התמכרות זו הינה התמכרות מסוכנת המציבה את האדם בלחצים נפשיים עצומים ועלולה לגרום להפסדים כספיים עצומים.
גמילה מהתמכרויות כגון זו מצריכה ליווי אישי ומנטלי בעיקרה.
ההתמכרות לכל חומר או התנהגות, הינו מצב המצריך הסתכלות פנימית. ישנם שלושה גורמים מרכזיים הגורמים למצב התמכרות להתרחש:

  1. גנטיקה
  2. השפעה סביבתית
  3. מקרי עבר אשר עוקבים אחר המכור

מרכז גמילה מהתמכרויות תפקידו לקחת באופן אינדיבידואלי כל מכור ולהביט לעולמו הפנימי ולהבין מהי הבעיה המרכזית איתה מתמודד המכור. בדרך כלל, רוב הבעיות נובעות ממקרה ילדות, אשר רודף את אותו מכור בתת מודע וגורם לו אי שקט. דרך הסם או ההתנהגות – מוצא מפלט רגעי.
מרכז גמילה "סטפס" יידע לתת את המענה האישי לכל מכור, להבין את הלך החשיבה שלו, ולהתאים לו את הטיפול ההוליסטי והמקצועי המתאים.

לא יודעים מה לעשות?

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו