גמילה מהימורים

התמכרות להימורים מוכרת כהפרעה נפשית

התמכרות להימורים מוכרת כהפרעה נפשית ואף מופיעה בחמישייה הראשונה ברשימה של הפרעות נפשיות. גמילה מהימורים מקבלת נופך אחר לאחר ההבנה של סטטיסטיקה זו.
בדומה להתמכרות לסמים קשים, התמכרות להימורים היא פעולה המשחררת כמות נכבדת של דופמין למוח. הפרעה אמיתית ומחלה במח לכל דבר ועניין. לכן, גמילה הינה מהותית שתתבצע על ידי צוות מקצועי אשר צבר ניסיון.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה-מסמים

גמילה מאלכוהול במרכז גמילה

התמכרות להימורים היא אובססיה. התנהגות כפייתית החוזרת על עצמה כדחף בלתי נשלט. הריגוש של הזכייה, של האפשרות לזכייה – היא השולטת בגוף. ושכלא ניתנת האפשרות להימורים – המכור חווה חרדה ועצבנות. גמילה מתבצעת לאחר אבחנה שאכן מדובר במהמר כפייתי. להלן הרשימה המעודכנת:

  1. חוסר שליטה בהימורים.
  2. אובססיביות לכל ההימורים.
  3. הימנעות ממחויבות ועבודה.
  4. אי תשלום חשבונות שוטפים והעדפה להשתמש בכסף להימורים.
  5. גניבה של כספים ממשפחה וחברים.
  6. מכירת ציוד ורכוש שווה ערך.
  7. שקרים סדרתיים והכחשה של ההתמכרות.
  8. סודיות מפני קרובים לגבי המתרחש.
  9. לאחר משחקי ההימורים – רגשות אשמה.

ראשית, כמאמור, בתהתנתקות פיזית של המכור מהחומר האלכוהולי, כשאר הגוף חוזר למצב נקי נכנסים לתהליך טיפולי של התמודדות עם רגשות וההתנהגות. ישנם טיפולי גמילה מאלכוהול הנעשים בצורה פרטנית וישנם טיפולי גמילה מאלכוהול הנעשים יחד בטיפול משותף – וזאת נכון למצבו האינדיוידואלי של הצורך.
גמילה מאלכוהול מתחילה בזיהוי המכור למשקאות אלכוהוליים. התמכרות לאלכוהול ניתנת לזיהוי על ידי העדרות ממפגשים של בני משפחה, צורך עז לשקר, בזבוז סכומי כסף גדולים ללא הכרהף עייפות, ריבוי הצורך בשינה והסתגרות, אי עמידה בזמנים, דחיית משימות, עישונים מוגדלים או מוקטנים ועוד.
יש להיות ערניים למצב ולהבחין בסממנים הללו.

כיצד מתבצעת גמילה מהימורים?

גמילה מהימורים אפשרית וניתנת לטיפול. גמילה מהימורים מתחילה בניתוק מוחלט מההתנהגות השלילית הזו ומאפשרת הבנת המצב והתאמת הטיפול הנכון למטופל.
הגמילה מנוהלת על ידי צוות מקצוענים:
1. פסיכותרפיסט מומחה להתמכרויות.
2. פסיכיאטר.
3.עובדים סוציאליים.
4.פסיכולוגים ומדריכים מכורים נקיים.
גמילה לעיתים מתבצעת על ידי תכנית טיפולי חוץ בהם מגיע המכור למפגשים הכוללים פסיכותרפיה וטיפול פרטני ובהמשך לכך ממשיך המכור בפעילות שיגרתית כמו עבודה ופעולות יומיומיות נוספות.

גמילה מסמים -15

גמילה מהימורים – לפי לפנות?

גמילה מתחילה בהבנה וניתוח מקצועי של כל המצב. בדרך כלל גמילה מהימורים טובה מתחילה בהגעה למרכז גמילה מקצועי ומומלץ אשר הפגין את יכולותיו בעבר.
גמילה על ידי גורם מקצועי הינה קריטית וכניסה לתהליך כזה דורש גיוס כוחות נפשיים עצומים ולכן חשוב לגשת למקום מקצועי אשר מטפל בגמילה מהימורים בצורה מקצועית ועל בסיס יומיומי.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה מהימורים – חשוב לזכור

חשוב לשים לב למכורים להימורים. להתנהגותם שפע של סיבות ותירוצים, מניפולציה ושקרים על בסיס יומיומי. תימרון של רגשות של קרוביהם הופך מעשה אומנות ופעולה שיטתית יומיומית.
גמילה מתחילה בהצבת גבולות והתנהגות אסרטיבית כלפי המכור. פעולה בצורה זו ייתכן ותשמור על קרוביכם. ומקרים רבים – עד כדי הצלת חייהם.

לא יודעים מה לעשות?

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו