גמילה מסמים ואלכוהול

גמילה מסמים ואלכוהול – איך מתחילים ואיזו שיטת גמילה מתאימה לי?

התמודדות עם התמכרות לסמים ואלכוהול אינה פשוטה בכלל, ההקלה מגיעה רק כאשר נכנס לתמונה איש מקצוע עם תכנית גמילה מסודרת שנותנת מענה גם לקשיים הפיזיים, גם לקשיים הרגשיים וגם לקושי של בני המשפחה. הצוות של מכון גמילה סטפס מוביל את התהליך, לוקח אחריות ומוכן לקראת כל הקשיים והאתגרים שמאפיינים את תהליך הגמילה. 
מחפשים מכון גמילה מסמים ואלכוהול עבורכם או עבור אדם קרוב? עברתם כבר כמה ניסיונות גמילה מסמים ללא הצלחה? לא בטוחים איזו שיטת גמילה מתאימה לכם? מיד נסביר אודות כל השלבים בדרך לגמילה מלאה. 
מרכז גמילה סטפס מציע לכם מסלול של גמילה מסמים ואלכוהול שכולל שהייה מחוץ לבית וגם מסלול ייחודי של גמילה בבית המטופל בסביבתו הטבעית. עבור על מטופל נבנית תכנית אישית במטרה להשיג את התוצאות הטובות ביותר. יהיו מקרים בהם גמילה מסמים במסגרת ביתית תהיה הבחירה הטובה ביותר בעוד במצבים אחרים הצוות המקצועי ימליץ דווקא על שהייה במסגרת גמילה חיצונית. 
את מרכז הגמילה סטפס מוביל מתי סמיונוב (נגמל לשעבר) עם יותר מ-20 שנות ניסיון, תכנית גמילה מדויקת, מיקוד, התאמה אישית ותוצאות שמדברות בעד עצמן. הצוות של מכון סטפס מורכב בקפידה ממיטב אנשי המקצוע במטרה לחזק את תחושת הביטחון שלכם בעצמכם, בצוות ובתהליך. 


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה-מסמים-ואלכוהול

איך מתחילים גמילה מסמים?

הצעד הראשון בדרך אל גמילה מלאה מסמים ואלכוהול הוא מודעות לבעיה. אין תחליף לרצון ומוטיבציה של המכור להפסיק את התלות בסם ולפתוח דף חדש. במקרים בהם המכור אינו מודע לבעיה נמליץ לבני המשפחה לייצור קשר עם מכון סטפס בכדי לקבל הנחיות כיצד לקדם את התהליך. כל מה שאתם צריכים לעשות בשביל להיגמל מסמים ואלכוהול זה לחייג אל מכון סטפס ולפעול בהתאם להנחיות של הצוות. אנשי המקצוע של המכון מלווים אתכם מתחילת הדרך ועד סופה, כבר לאחר מספר דקות של שיחה תרגישו שאתם בידיים טובות. 

תכנית גמילה בהתאמה אישית מותאמת עבור כל מטופל על פי סוג ההתמכרות, דרגת הקושי, רקע אישי ומשפחתי, גורמים להתמכרות, צרכים פיזיים, קשיים רגשיים, תכונות אופי וכן הלאה. ההתאמה האישית מגדילה באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה. 

תכנית 12 הצעדים לגמילה מסמים

החלמה מהתמכרות לסמים דורשת התמדה, סבלנות, הכוונה מקצועית והרבה תמיכה. מרכז סטפס מאפשר לכל מטופל להחלים בקצב שלו. תכנית 12 השלבים מקדמת את המטופל אל גמילה מלאה תוך הענקת כלים. כל שלב בתכנית עוסק באתגר אחר במטרה ללמד אתכם איך להתמודד עם כל המרכיבים של בעיית התמכרות לאלכוהול וסמים. היעדים של תכנית הגמילה הם הפסקת כל שימוש בחומר שגרם להתמכרות, שינוי פנימי ורוחני, חזרה לחיי שגרה נורמטיביים, השתלבות בשוק העבודה (כולל התמדה), השתתפות קבועה בקבוצות תמיכה. תכנית 12 השלבים ידועה בכל העולם כאחת התוכניות המובילות, כמעט בכל מרכז רשמי לגמילה בארה"ב נעשה בה שימוש. 

מה כוללת תכנית גמילה מסמים קלים בבית?

חוששים לעזוב את הסביבה הבטוחה והמוכרת שלכם? מרכז גמילה סטפס מציע בדיוק בשבילכם תכנית גמילה מסמים ואלכוהול במסגרת ביתית. משמעות הדבר היא גמילה ללא שהייה במכון גמילה. במקרים רבים גמילה מסמים בבית היא הדבר הטוב ביותר, התמיכה וההכלה של אלו שאוהבים אותנו מחזקת ומעוררת מוטיבציה. כאשר אתם נגמלים בבית ההסתגלות לחזרה לשגרה לאחר הגמילה הרבה יותר פשוטה. אתם לומדים איך להסתכל על הסביבה שלכם בעין ביקורתית ולזהות גורמים מזיקים וגורמים מחזקים. שינויים בסביבה ובאורח החיים הכרחיים להפסקת ההתמכרות.

מתי נבחר מרכז גמילה מסמים ואלכוהול על פני גמילה ביתית?

תהליך גמילה בבית אינו מתאים לכולם ובהתאם הצוות של מרכז סטפס בוחן בקפידה את סיכויי ההצלחה בכל מקרה ומחליט בהתאם. במצבים בהם הצוות צופה סיכויי הצלחה נמוכים לשיטת הגמילה הביתית תינתן המלצה על הליך גמילה מסמים ואלכוהול במסגרת חוץ ביתית מפוקחת. שיטת הגמילה הביתית מתבססת בעיקר על טיפול אישי אחד על אחד בעוד גמילה במרכזים מציעה גם טיפולים קבוצתיים. נבסס את בחירת שיטת הגמילה על טובת המטופל ועל המסלול בו צפויים לו סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר. 

מרכז הגמילה סטפס מציע תנאי מחיה הולמים עם אוכל טעים וכל המתקנים הדרושים. צוות מטפל נוכח במקום מסביב לשעון לטובת תמיכה, טיפול והשגחה. עבור כל מטופל מורכבת תכנית טיפולים על פי צרכים, רקע רפואי, תכונות אופי, קשיים רגשיים. הטיפולים ניתנים בחלקם במתכונת של אחד על אחד ובחלקם במתכונת קבוצתית. מרכז הגמילה סטפס מציע מגוון רחב של טיפולים עם דגש על התאמה אישית. היתרונות הבולטים במרכזי גמילה הם צוות טיפולי צמוד שמתמחה בהתמכרויות וליווי של התהליך עם קבוצת תומכת. שהייה בקרבת אנשים שמתמודדים עם אותם הקשיים מחזקת את המטופלים ויוצרת עבורם קבוצת שווים.  

בשביל מה צריך מסגרת תומכת אחרי גמילה מסמים קשים?

השלמת תכנית הגמילה היא רק תחנה ראשונה בדרך אל חיים חדשים. ללא המשך טיפול במסגרת תומכת שמיועדת למכורים לשעבר תמצאו את עצמכם חוזרים במהרה למעגל הסמים. המסגרת התומכת נותנת מענה לגורמים במבנה האישיות שהובילו להתמכרות. בכל שיטת גמילה מסמים ואלכוהול חשוב לכלול פיתוח כישורי תקשורת, מערכות יחסים, התמדה, סדר וארגון, קבלת גבולות. המכור נדרש לבנות את חייו מחדש בעוד הוא מרחיק את הגורמים שהובילו אותו לסמים. שיקום רגשי מסייע בהתמודדות עם הרגשות שמתעוררים ובנייה מחודשת של כל מערכות היחסים. במשך שנה שלמה לאחר הגמילה יש להתמיד בטיפול והדרכה. 

אלו שיטות גמילה מסמים יש?

התמכרות לאלכוהול וסמים עלולה להופיע בגיל צעיר או בגיל מבוגר. כל אדם עם בעיית התמכרות מביא עמו סיפור חיים וקשיים רגשיים משלו. כל עוד הגורמים לבעיה והמאפיינים אינם זהים לא ניתן לקבוע שיטת גמילה אחת שמתאימה לכולם. יהיו כאלו שיזדקקו לשעות רבות של טיפול רגשי אחד על אחד בעוד אחרים יפיקו יותר תועלת מטיפולים קבוצתיים. מרכז הגמילה סטפס מספק תמיכה טיפולית אישית, תמיכה קבוצתית ורשת חברתית נקייה ובריאה. בכל שלב המטופלים יודעים שיש להם לאן לפנות לתמיכה רגשית והכוונה בקבלת החלטות. 


לייעוץ ראשוני ללא עלות

חוששים לעזוב את הסביבה הבטוחה והמוכרת שלכם? מרכז גמילה סטפס מציע בדיוק בשבילכם תכנית גמילה מסמים ואלכוהול במסגרת ביתית. משמעות הדבר היא גמילה ללא שהייה במכון גמילה. במקרים רבים גמילה מסמים בבית היא הדבר הטוב ביותר, התמיכה וההכלה של אלו שאוהבים אותנו מחזקת ומעוררת מוטיבציה. כאשר אתם נגמלים בבית ההסתגלות לחזרה לשגרה לאחר הגמילה הרבה יותר פשוטה. אתם לומדים איך להסתכל על הסביבה שלכם בעין ביקורתית ולזהות גורמים מזיקים וגורמים מחזקים. שינויים בסביבה ובאורח החיים הכרחיים להפסקת ההתמכרות.

זה לא קל!

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

https://rehab-center.co.il/wp-content/uploads/2023/04/גמילה-מסמים-45.mp4

מאמרים שלנו