דוסה

דוסה (טוסיבי) מורכבת ממספר רב של סמים, פסיכודאליים, ממריצים, הזייתים ועוד. 2 C -B על פי רוב מדובר בתרכובת של כ 12 סוגיים סמים שמעורבבים עם אבקה ורודה שמאפיינת כיום את הסם ומבדילה אותו מסמים אחרים.בשנים האחרונות דוסה נכנס חזק מאוד לשוק הבילויים והפך להיות חלק בלתי נפרד מהם. מקורו של הדוסה בדרום אמריקה, ולרוב הוא מיוצר בבוליביה וקולומביה.
הדוסה הוא ממשפחת Stimulant ממריצים/מעוררים UPER ומשולבים בו גם סמים מדכאים כגון קאטמין ועוד. על פי ההערכות, גרם דוסה עולה כיום בין 1,500 ל-2,000 שקלים.
,הדוסה מזמן כבש את הבמה הישראלית במועדונים ומסיבות, כיום משתמשים בו לצורכי בילוי והשגת סטלה . הדוסה נותן תחושת אופורייה והתעלות וגורמת לאדם לחוש שהוא בלתי מנוצח והוא בעננים וככזה הוא מאוד ממכר. הסם גורם לאנשים לעוף לגבהים גבוההים אך הנחיתה כואבת מאוד ואז רצים להביא עוד.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה-מסמים

אנשים שמתמכרים לדוסה זה לא במקרה אלה בגלל ההרגשה שסם זה מעניק למשתמש. האשליה שאני כל יכול ממכרת מאוד ומערפלת את החושים בקרב המכור, ונדמה לו שזה לא יגמר לעולם אך טבעה של ההתמכרות היא טובענית ודורסנית ולבסוף היא מכניעה את כולם עוד לא פגשנו באדם שניצח את הסם ולמד להשתמש בזה בשליטה מבוקרת. השימוש בדוסה מסוכן מאוד ועלול להביא להפרעות בקצב הלב,התקף לב ואף דם לב ומוות.
כמו כן ישנם תופעות אחרות שיכולות להופיע בקרב נוטלי הדוסה,עליה בלחץ דם מסכנת חיים ועוד. מכורים לסם יגיעו לטיפול רק אחרי שאמצעים הכספיים ידללו אחרי שהמשפחה תלחץ עליהם או שהם יסתבכו עם החוק ,אלה בדרך כלל יהיו זרזים לטיפול וגמילה. גמילה מדוסה מורכבת אך אפשרית, בתנאי שהמכור מעוניין לקבל עזרה ולהיגמל מהדוסה.
זה לוקח זמן עד שהמכור מגיע למקום הזה ומבקש עזרה.מכורים לדוסה סובלים מהכחשה מאוד גדולה ולא מוכנים להרפות החוויה הכיפית, ניפוץ ההכחשה בנוגע לשימוש בסם שלב זה לעיתים לוקח שנים ארוכות.מכורים בדרך כלל מחפשים מזור לסבל ולמצוקה נפשית שלהם, השימוש בסם נותן להם מענה לבעיות ריגשיות כגון,לחץ,חרדה,מתח,דיכאון ועוד.הדוסה גורם לאדם לברוח מעצמו ומהבעיות שלו אך עם הזמן הוא הופך לנטל כבד מנשוא.

דוסה – השלכות על המשפחה והסביבה

דוסה הוא סם שעולה לא מעט כסף ודורש התעסקות רבה בלהשיג את הכסף, התעסקות להביא את הסם, התעסקות להשתמש בסם.
כל זה דורש המון זמן ואנרגיה מהמכור וכשהוא מקדיש את רוב זמנו לצרוך את הסם, הוא נעדר מהחיים האמיתיים כי הוא בתוך הבועה שעוטפת אותו. המשפחה במקרים כאלו נדחקת הצידה, תשלומים שוטפים לא משולמים כי הכסף הולך לסמים. הדוסה לוקח למכור את כל ממונו את כל רכושו ואת בריאותו. המשפחה היא הראשונה שנפגעת במצבים כאלו.
לכן המשפחה צריכה לזהות אם הקרוב שלהם מנוהל על ידי משהו. משפחות רבות פוחדות להתעמת עם עם היקיר שלהם שמה הוא יתעצבן או יכעס, לכן המשפחות צריכות להיות חזקות ולהעמיד את המכור על מקומות ולעמת אותו עם האמת של מה שהם רואים. הימנעות תביא רק אסון וסבל. אם כל הקושי חייבים להפעיל לחץ על המכור כי אחרת הוא יישאר שנים תקוע איפה שהוא נמצא, למכורים אין את הכוח לצאת ממעגל הסמים לבד הם חייבים את הדחיפה מהקרובים.
מצד אחד דחיפה ודרישה ומצד שני חיבוק ואמונה כי הוא יכול להשתנות. מכורים יודעים לסחוט את המשפחות שלהם יותר טוב מגובי חובות הם אלופים בסחיטה ריגשית ולייצר דרמות על מנת שהמשפחה לא תנטוש אותם ובכך בעצם ממשיכים להשתמש. המשפחה צריכה להיות חזקה מאוד בעמידה מול המכור כי ינסה בכל דרך אפשרית לסבן אותם ולסובב להם את הראש רק שיוכל להשתמש ולחיות את אורך חייו ההרסניים.גבולות זה הדבר הכי חשוב על מנת לעזור למכור להחלים בלי גבולות השינוי לא יהיה אפשרי.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

סם דוסה – כיצד לזהות משתמש?

דוסה הוא סם חמקמק, אנשים שלא מבינים בתסמינים וסימנים לא ידעו לזהות מהר אם האדם שעומד מולם הוא משתמש בדוסה או לא.
אך המכור אם הזמן מסגיר את עצמו בהתנהגותו. הוא נעדר ממפגשים משפחתיים, הוא מסתובב הרבה בחוץ, הוא מסתגר הרבה, הוא מוציא כספים ללא אבחנה, עישונים מוקטנים מאוד, הוא משקר בלי סוף ומצדיק את זה בסיפורים ואגדות. זיהוי מוקדם יכול למנוע הרבה נזקים לכן אם עולה חשש הרימו טלפון בלי להסס. עדיף להתעמת עכשיו נאשר לבכות אחר כך.

גמילה מדוסה – דרכי טיפול

דוסה לכשעצמו הוא אחד מיני מאות סמים הקיימים בעולם, הטיפול במכור לדוסה הוא מורכב משני שלבים מרכזיים.
1. גמילה פיסית בליווי רפואי ובאמצעות טיפול תרופתי על מנת להקל על התסמינים.
2. טיפול רגשי ונפשי (פסיכולוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפיסטיות.
3. טיפול התנהגותי, שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים.
4.השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת
יש נטייה לחשוב שהתנקות בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר.
להתנקות זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערבוה לניקיון. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול אינטנסיבי בתוך מסגרת כאשר הוא מנותק מהגירויים החיצוניים וממוקד בהחלמה.
אצלנו תמצאו אוזן קשבת והכוונה מקצועית. נדאג להעביר את הגמילה בצורה דיסקרטית ואישית. אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה.

מבולבלים ולא יודעים מה לעשות?

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו