דירת מדרגה

דירת מדרגה מסגרת להמשך טיפול והחלמה

הבית להמשך טיפול(דירת מדרגה) מיועד לאוכלוסיה שנקייה מכל דבר שמשנה מצב רוח ותודעה כולל אלכוהול (חומרים פסיכואקטיביים). דירת מדרגה היא סביבה תומכת עבור הדיירים שמתמודדים עם קשיי הסתגלות, קשיי תקשורת בין אישית וקשיים לניהול חיים תקינים.
המסגרת נותנת מענה למכורים בתהליך החלמה ראשוני אשר מחפשים בית חם ומחבק שיכיל אותם בתחילת דרכם ויכוון אותם לחיים נקיים ומועילים.
דירת מדרגה של מרכז גמילה "סטפס", משמש עבור הדיירים בית לכל דבר ועניין. השהייה במסגרת דורשת מהמטופלים לקחת חלק פעיל בכל ענייני הבית כגון : תחזוקת הבית, בישולים ניהול משק בית וכיוצא בזה. וזאת מתוך ההבנה כי המכור מגיע ממקום של חוסר גבולות וחוסר סדר יום ופריקת אחריות מהתנהלות תקינה.דיירי המסגרת נדרשים לצאת לעבודה בשעות הבוקר כחלק בלתי נפרד מהטיפול שלהם. בשעות הערב מתקיימת פעילות טיפולית כגון - קבוצה עם מדריך,קבוצה טיפולית עם עובדת סוציאלית המתמחה בטיפול במכורים,קבוצת 12 הצעדים ,ויציאות לקבוצות תמיכה בחוץ N-A, A-A ,G- A ועוד.

גמילה-מסמים

דירת מדרגה משמשת כדירה למעבר הדרגתי לחיים בחוץ,תוך כדי השילוב בחיי העבודה המטופלים זוכים לתמיכה מלאה מצד הצוות בכל הנוגע למשברים ריגשיים והתנהגותיים והכוונה במציאת עבודה. בהוסטל נערכות בדיקות שתן שיגרתיות ולעיתים באופן מפתיע לצורך שמירה על ביטחונם של הדיירים במסגרת. הדרישה להיכנס למסגרת זו היא להיות נקי מכל סוגי הסמים וכל דבר שמשנה מצב רוח ותודעה.
לאחר גמילה פיזית - מסמים אלכוהול או כל חומר כזה או אחר, המכור נושא עמו המון רגשות ותסביכים רגשיים,לכן הוא זקוק למעטפת שתכיל אותו ותדע לסייע לו בעתות משבר ונסיגה. מכורים רבים נוטים לחשוב שניקיון פיזי ראשוני הוא סוף פסוק. האמת והניסיון שלנו מוכיח כי מכור בשנה הראשונה זקוק לעזרה ותמיכה כוללת.
אנחנו מאמינים כי כל מכור הוא עולם בפני עצמו, שאיבד את דרכו איפשהובמהלך החיים. חלק הידרדרו מגיל צעיר וחלק בגיל מבוגר כל אחד והסיפור שלו, אך הפיתרון הוא די זהה לכולם והוא כולל בתוכו בניית עולם רגשי יציב וחזק,כישורי חיים,יכולת תקשורת בונה ומקדמת חיזוק כישורים נפשיים ומנטליים.
אנחנו נותנים למכור רשת חברתית נקייה ובריאה ,תמיכה טיפולית לצד תמיכה חברתית וקבוצתית. בכל שלב המטופל יוכל להתייעץ עם איש צוות לגבי כל התלבטות והחלטה בקשר לחייו.

  • הימנעות משימוש בחומרים.
  • לשוב ולקיים אורח חיים נורמטיבי בקהילה ללא שימוש בחומרים פסיכו אקטיביים.
  • יצירת שינוי פנימי-רוחני אצל המכור והכשרה לחיים נורמאליים במסגרת חיי קהילה וברוח 12 הצעדים. 
  • מציאת מקום עבודה והתמדה בהגעה לעבודה.
  • השתתפות בקבוצות ופעילויות העשרה במסגרת ומחוצה לה.
  • הכנה לחיים בחוץ לאחר המסגרת.

תכנית הטיפול במסגרת

1.מישור רוחני– למידה וטיפול בשיטת "12 הצעדים" . 12 הצעדים הוא הכלי האפקטיבי המוכח ביותר בעבודה עם מכורים.
2.מישור רגשי – טיפול פרטני וקבוצתי על ידי עובדת סוציאלית קלינית.
3.מישור קוגניטיבי- התנהגותי- קבוצות נושא ותוכן על ידי מדריך מוסמך,הקפדה על כללי המסגרת.
4.המישור הקהילתי – חיים משותפים עם קבוצת השווים תוך כדי שיתוף פעולה בהתנהלות היומיומית.
5.המישור התעסוקתי-שיקומי–עמידה בזמנים,תפקוד,משקב בית יציאה לעבודה ועוד'.
6.מישור משפחתי – מעת לעת במידת הצורך התערבות משפחתית על ידי העו''ס.

למי מתאימה דירת מדרגה
- מכור הרוצה לחיות במסגרת טיפולית עוטפת תוך כדי יציאה לעבודה.
- מכור שאינו יכול לחיות בביתו מסיבות כאלו או אחרות. - מכור שמרגיש שהניקיון והדרך שלו לא יציבים ואו בסכנה וזקוק לתקופת חיזוק.
- מכור אשר אינו מסוגל להשכיר דירה מסיבה כלכלית הוצ''לפ וכו'. - מכור שאינו מרגיש מספיק חזק לניהול חיים עצמאיים וזקוק לתמיכה טיפולית וחברתית.

תנאי קבלה

אוכלוסיית מכורים גברים ונשים מעל גיל 18 שנקיים לפחות 30 ימים
אדם שהמצב הפיזי שלו מאפשר תפקוד עצמאי ובוגר
מכור שסיים מסגרת גמילה ראשונית ורוצה להגיע להמשך טיפול ותמיכה

זה לא קל!

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו

מרכז-גמילה-מסמים-ואלכוהול

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול לפעמים נדמה שבעולם בו אנחנו חיים כולם מכורים למשהו – לבן או לבת הזוג, לקנויות או לגלישה באינטרנט. למעשה לא כל

קרא עוד »
מרכז-גמילה-מסמים

מרכז גמילה מסמים

מרכז גמילה מסמים משחר ההיסטוריה היו התמכרויות של אנשים לחומרים שונים. אם בעבר צריכה של סמים קשים כמו קוקאין או מורפיום הייתה חוקית – הרי

קרא עוד »
מרכז-גמילה-מאלכוהול

מרכז גמילה מאלכוהול

מרכז גמילה מאלכוהול התמכרות לאלכוהול אולי לא נחשבת להתמכרות קשה כמו התמכרות לסמים, אך היא עשויה להיות לא פחות מסוכנת ולפגוע קשות בחייו של המכור

קרא עוד »