הרואין

הרואין הוא סוג של סם ממשפחת האופיאטים – קבוצת הסמים המדכאים את הפעילות של מערכת העצבים.
ההרואין משפחת אופיאטים (מדכאים) הרואין עכשיווי. אפשר להזריק, לעשן אותו או להסניף אותו. בפעם הראשונה שמשתמשים בו, הסם יוצר תחושה של "היי". אדם יכול להרגיש מוחצן, להיות מסוגל לתקשר עם אנשים בקלות, ועשוי לחוות תחושה של שיפור בתפקוד המיני – אבל לא לאורך זמן. הרואין הוא מאוד ממכר, והגמילה מכאיבה ביותר.
הסם הורס במהירות את מערכת החיסון, ובסוף משאיר את האדם חולני, רזה מאוד, ובסופו של דבר, גורם למותו. אנשים שמתמכרים להרואין זה לא במקרה אלה בגלל התחושה שהסם נותן להם ביכולתו של הסם הזה לפתח תלות פיזית מאוד גדולה והגמילה ממנו מאוד קשה.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה-מסמים

התחושה כתוצאה משימוש בהרואין ממכרת מאוד ומערפלת את החושים בקרב המכור ונדמה לו שזה לא יגמר לעולם אך טבעה של ההתמכרות היא טובענית ודורסנית ולבסוף היא מכניעה את כולם. עוד לא פגשנו באדם שניצח את הסם ולמד להשתמש בזה בשליטה מבוקרת.
השימוש בהרואין מסוכן מאוד ועלול להביא להפרעות בקצב הלב, התקף לב ואף דם לב ומוות. כמו כן ישנם תופעות אחרות שיכולות להופיע בקרב נוטלי ההרואין כגון ירידה בלחץ דם מסכנת חיים ועוד. כאשר נלקח במינונים גבוהים, או בשילוב עם חומרים אחרים כמו אלכוהול, משכך כאבים חזק, הסם יכול לגרום לדיכוי נשימתי או אפילו למוות. מכורים להרואין יגיעו לטיפול רק אחרי שיגיעו לתחתי ויאבדו הכל ושהמשפחה תלחץ עליהם או שהם יסתבכו עם החוק אלה בדרך כלל יהיו זרזים לטיפול וגמילה. גמילה מהרואין מורכבת אך אפשרית בתנאי שהמכור מעוניין לקבל עזרה להיגמל .
זה לוקח זמן עד שהמכור מגיע למקום הזה ומבקש עזרה. מכורים להרואין סובלים מהכחשה מאוד גדולה ניפוץ ההכחשה בנוגע לשימוש בהרואין שלב זה לעיתים לוקח שנים ארוכות. מכורים בדרך כלל מחפשים מזור לסבל ולמצוקה שלהם, השימוש בסם נותן להם מענה לבעיות רגשיות כגון, לחץ, חרדה, מתח, דיכאון ועוד. ההרואין גורם לאדם לברוח מעצמו ומהבעיות שלו אך עם הזמן הוא הופך לנטל כבד מאוד.

גמילה-מסמים

השלכות של התמכרות להרואין על המשפחה והסביבה

הרואין נמכר בתחנות סמים ובכל מיני מקומות לא מבוקרים וככזה הוא יכול להיות מעורבב עם חומרים אחרים ולגרום לנזקים אדירים.
המרדף להביא את מנת ההרואין, ההתעסקות להשתמש בסם. כל זה דורש המון זמן ואנרגיה מהמכור, וכשהוא מקדיש את רוב זמנו לצרוך את הסם, הוא נעדר מהחיים האמיתיים כי הוא בתוך הבועה שעוטפת אותו.המשפחה במקרים כאלו נדחקת הצידה,תשלומים שוטפים לא משולמים כי הכסף הולך לסמים. ההרואין לוקח למכור את כל ממונו את כל רכושו ואת בריאותו. המשפחה היא הראשונה שנפגעת במצבים כאלו.
לכן המשפחה צריכה לזהות אם הקרוב שלהם מנוהל על ידי משהו.משפחות רבות פוחדות להתעמת עם עם היקיר שלהם שמה הוא יתעצבן או יכעס,לכן המשפחות צריכות להיות חזקות ולהעמיד את המכור על מקומו, ולעמת אותו עם האמת של מה שהם רואים. הימנעות תביא רק אסון וסבל. אם כל הקושי חייבים להפעיל לחץ על המכור כי אחרת הוא יישאר שנים תקוע איפה שהוא נמצא,למכורים אין את הכח לצאת ממעגל הסמים לבד הם חייבים את הדחיפה מהקרובים.
מצד אחד דחיפה ודרישה ומצד שני חיבוק ואמונה כי הוא יכול להשתנות.מכורים יודעים לסחוט את המשפחות שלהם יותר טוב מגובי חובות הם אלופים בסחיטה ריגשית ולייצר דרמות על מנת שהמשפחה לא תנטוש אותם ובכך בעצם ממשיכים להישתמש.
המשפחה צריכה להיות חזקה מאוד בעמידה מול המכור כי ינסה בכל דרך אפשרית לסבן אותם ולסובב להם את הראש רק שיוכל להשתמש ולחיות את אורך חייו ההרסניים.גבולות זה הדבר הכי חשוב על מנת לעזור למכור להחלים בלי גבולות השינוי לא יהיה אפשרי.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

הרואין – כיצד מזהים משתמש?

הרואין הוא סם המוות, אנשים שלא מבינים בתסמינים וסימנים לא ידעו לזהות מהר אם האדם שעומד מולם הוא משתמש בהרואין או לא. אך המכור עם הזמן מסגיר את עצמו בהתנהגותו. הוא נעדר ממפגשים משפחתיים ,הוא מסתובב הרבה בחוץ, הוא מסתגר הרבה, הוא מוציא כספים ללא אבחנה, עישונים מוגדלים מאוד, תשישות, הירדמות, צלילות, הוא משקר בלי סוף ומצדיק את זה בסיפורים ואגדות. זיהוי מוקדם יכול למנוע הרבה נזקים לכן אם עולה חשש הרימו טלפון בלי להסס.

גמילה מהרואין – דרכי טיפול

הרואין לכשעצמו הוא אחד מיני מאות סמים הקיימים בעולם, הטיפול במכור הוא מורכב משני שלבים מרכזיים.
1. גמילה פיסית בליווי רפואי ובאמצעות טיפול תרופתי על מנת להקל על התסמינים.
2. טיפול רגשי ונפשי (ופסיכולוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפיסטיות.
3. טיפול התנהגותי, שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים.
4.השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת
יש נטייה לחשוב שהתנקות בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר. להתנקות זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערבוה לניקיון. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול אינטנסיבי בתוך מסגרת כאשר הוא מנותק מהגירויים החיצוניים וממוקד בהחלמה.
אצלנו תמצאו אוזן קשבת והכוונה מקצועית. נדאג להעביר את הגמילה בצורה דיסקרטית ואישית

מבולבלים ולא יודעים מה לעשות?

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו