התמכרות להימורים

הימורים – התמכרות להימורים בדרך כלל חכמה מתוחכמת ומתחכמת וככזאת קשה לגילוי ואבחון מוקדם . גם כאשר המהמר מבין שיש לו בעיה הטיפול בבעיה קשה ומורכב אך אפשרי. מדוע ואיך אדם הופך להיות מהמר לכך יש סיבות רבות ומגוונות החל מהרצון לממש פנטזיות בדרך קצרה ומהירה מה שמאפיין כל מכור ועד לבריחה ממצוקות אישיות משפחתיות כלכליות וכו', לעיתים רבות בקרב המכור נמצאים מכורים אחרים במשפחה או בסביבה השנייה אשר אותם הוא מחכה ומנסה להתדמות .
בגדול הסיבות מה מביא את האדם להיות מכור /מהמר פחות מעניינות בשלב זה, אלה מה ניתן לעשות בנוגע לבעיה וכאן אנחנו נכנסים לתמונה בסיוע מקצועי ומקיף .


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה-מסמים

המהמר הכפייתי בהדרגה יחצה כל גבול ועיקרון שאדם שפוי לא יעז לחצות. המהמר הכפייתי בשונה ממהמר מזדן יקדיש כל דבר לטובת ההימור גם אם זה מצריך ממנו לשלם מחיר יקר, ההתמכרות חזקה ממנו ומכל מחשבה בריאה שיש בקרבו .
נהוג לומר שהמהמר אינו קונה טופס או משחק אלה הוא קונה את האשליה והפנטזיה שאם הוא יזכה אזי הכל יהיה בסדר. התמכרות להימורים מאופיינת בחוסר יכולת לעצור את הדחפים הבלתי פוסקים שמהם סובל המהמר, לכן נדרשת כאן התערבות מקצועית ומקיפה.הימורים נמצאים בכל מקום ובכל פינה,זו מכת מדינה שצריך לתת עליה את הדעת.
ההימורים היא התמכרות "יבשה" אך שוות ערך להיראון וקוקאין.אנשים שמתמכרים להימורים זה לא במקרה אלה בגלל התחושה שההימורים נותנים להם.
האשליה של ביטחון והרגשה שאני אנצח מתעתעת ומבלבלת וככזאת מפתחת תלות בקרב צורכי ההימורים. בהימורים כאשר מאבדים את הבלמים זה הופך להיות אויב מספר אחד של האדם. שימוש תדיר בהימורים מסוכן מאוד ועלול להביא את המכור למצבים בריאותיים לא טובים לפתח מחלות פסיכוסומטיות ואף להתאבדות.
מכורים להימורים יגיעו לטיפול רק אחרי שאמצעים הכספיים ידללו אחרי שהמשפחה תלחץ עליהם או שהם יסתבכו עם החוק כל אלה בדרך כלל יהיו זרזים לטיפול וגמילה. גמילה מהימורים מורכבת אך אפשרית בתנאי שהמכור מעוניין לקבל עזרה להיגמל מההימורים.
זה לוקח זמן עד שהמכור מגיע למקום הזה ומבקש עזרה.מכורים להימורים סובלים מהכחשה מאוד גדולה ניפוץ ההכחשה בנוגע לשימוש בהימורים שלב זה לעיתים לוקח שנים ארוכות.מכורים בדרך כלל מחפשים מזור לסבל ולמצוקה שלהם השימוש בהימורים נותן להם מענה לבעיות ריגשיות כגון,לחץ,חרדה,מתח,דיכאון ועוד.ההימורים גורם לאדם לברוח מעצמו ומהבעיות שלו אך עם הזמן הוא הופך לנטל כבד מאוד.
נהוג לומר בקרב הימוריםיסטים שתינו כדי להטביע את הצרות שלנו אך לבסוף הצרות למדו לשחות.

השלכות על המשפחה והסביבה

הימורים הוא התמכרות מסוכנת . מחלת ההימורים דורשת התעסקות בלהשיג כסף והרבה כסף שמלווה בנטילת הלוואות בבנקים ובשוק האפור,מהמרים מביאים את המשפחות שלהם למכור מכוניות ואפילו בטים רק כדי לסגור חובות כדי שלא יפגעו בהם.
התעסקות לארגן את הכסף בשביל ההימורים,התעסקות בהימורים עצמם נורשים זמן והקרבה. כל זה דורש המון זמן ואנרגיה מהמכור וכשהוא מקדיש את רוב זמנו להימורים, הוא נעדר מהחיים האמיתיים כי הוא בתוך הבועה שעוטפת אותו.המשפחה במקרים כאלו נדחקת הצידה,תשלומים שוטפים לא משולמים כי הכסף הולך לסמים. ההימורים לוקח למכור את כל ממונו את כל רכושו ואת בריאותו. המשפחה היא הראשונה שנפגעת במצבים כאלו.
לכן המשפחה צריכה לזהות אם הקרוב שלהם מנוהל על ידי משהו. משפחות רבות פוחדות להתעמת עם עם היקיר לשהם שמה הוא יתעצבן או יכעס,לכן המשפחות צריכות להיות חזקות ולהעמיד את המכור על מקומות ולעמת אותו עם האמת של מה שהם רואים.
הימנעות תביא רק אסון וסבל. אם כל הקושי חייבים להפעיל לחץ על המכור כי אחרת הוא ישאר שנים תקוע איפה שהוא נמצא,למכורים אין את הכח לצאת ממעגל הסמים לבד הם חייבים את הדחיפה מהקרובים. מצד אחד דחיפה ודרישה ומצד שני חיבוק ואמונה כי הוא יכול להשתנות.מכורים יודעים לסחוט את המשפחות שלהם יותר טוב מגובי חובות הם אלופים בחיטה ריגשית ולייצר דרמות על מנת שהמשפחה לא תנטוש אותם ובכך בעצם ממשיכים להישתמש.
המשפחה צריכה להיות חזקה מאוד בעמידה מול המכור כי ינסה בכל דרך אפשרית לסבן אותם ולסובב להם את הראש רק שיוכל להשתמש ולחיות את אורך חייו ההרסניים.גבולות זה הדבר הכי חשוב על מנת לעזור למכור להחלים בלי גבולות השינוי לא יהיה אפשרי.

זיהוי השימוש בהימורים

לא תמיד קל לזהות מתי הימורים חצתה את הקו האדום. מי שצורך הימורים כדי להתמודד עם קשיים או כדי להימנע ממכאוב, נמצא באספקט מסוכן שעלול להידרדר להתמכרות, ולכן חשוב להיות מודעים לסימני האזהרה ולנקוט בצעדים כדי לצמצם את הנזק שעלול להיגרם.
הבנת הבעיה היא הצעד הראשון להתגברות עליה. המכור אם הזמן מסגיר את עצמו בהתנהגותו.
הוא נעדר ממפגשים משפחתיים,הוא מסתובב הרבה בחוץ,הוא מסתרר ומסתגר הרבה,הוא מוציא כספים ללא אבחנה, הוא משקר בלי סוף ומצדיק את זה בסיפורים ואגדות. זיהוי מוקדם יכול למנוע הרבה נזקים לכן אם עולה חשש הרימו טלפון בלי להסס.

דרכי טיפול וגמילה מהימורים

הימורים היא מחלה קשה ,הטיפול במכור להימורים הוא מורכב מכמה שלבים מרכזיים.
1. התנתקות פיסית מהמקום בו הוא חיי ומתנהל והסתגרות במסגרת טיפול.
2. טיפול רגשי ונפשי (פסילוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפוייטיות.
3. טיפול התנהגותי,שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים.
4.השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת
יש נטייה לחשוב שהתנקות בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר.
להתנקות מהימורים זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערבוה לניקיון. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול אינטנסיבי בתוך מסגרת כאשר הוא מנותק מהגירויים החיצוניים וממוקד בהחלמה.
אצלנו תמצאו אוזן קשבת והכוונה מקצועית. נדאג להעביר את הגמילה בצורה דיסקרטית ואישית
אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה


לייעוץ ראשוני ללא עלות

מבולבלים ולא יודעים מה לעשות?

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו