התמכרות

מהי התמכרות?

התמכרות היא כח פנימי המניע את האדם לחזור על פעולות אף על פי שהאדם המכור מתנגד לפעולות אלו.
ככל שהאדם מתמכר יותר כך גדלות כמויות הפעולות הגורמות להתמכרות.
בין אם אלו פעולות או התנהגויות מסויימות או בין אם זה שימוש בחומרים הגורמים להנאה ומביאים את האדם המשתמש בהם לדחף פנימי להשתמש בחומרים אלו שוב.
התמכרות הופכת תלותית גם מהפאן הפסיכולוגי וגם מהפאן הגופני. הגורם הראשי להתמכרות הוא הגורם הפסיכולוגי, אותה מאפיין התנהגות אובססיבית להשגת אותו החומר הגורם להנאה, דבר המוביל לתוצאות שליליות ולרוב מגיע על חשבון צרכים פסיכולוגיים וגופניים הכרחיים כמו שינה ויחסים חברתיים.
אט אט אובדת השליטה של האדם המכור בחומר וההתנהגות ההופכת כפייתית.
מכאן ההתמכרות שולטת באדם. התמכרות חולשת למגוון תחומים כמו יחסים בין אישיים ולתחום הכלכלי.
התמכרות היא התחלה של מחלה, וניתנת לטיפול. התמכרות מצד אחד נועדה להקל על סבל וכאב, אך להשתחרר מהתמכרות גורם לסבל ולכאב גדול יותר.

גמילה מסמים - 9

בתיאוריה, התמכרות באה כפשרה מול חוסרים ופגמים אישיים אותם אותה התמכרות עוזרת למלא.
התמכרות לרוב, נוגעת לסמים ולתלות ברכיבים פסיכואקטיביים.
דוגמת אלכוהול ושימוש בטבק, אך ישנה התמכרות התנהגותית כגון התמכרות להימורים, התמכרות למין וכד'.
התמכרות משני הסוגים - התמכרות לחומרים והתמכרות להתנהגויות, מכילים בשורשם קשרים פסיכולוגיים ופיזולוגיים משותפים - תלות נפשית או גופנית לדבר אליו מכורים.
התלות הגופנית דורשת צריכה מוגברת של החומר המסב עונג רגעי, והתלות הנפשית הדורשת צורך בתחושות מסוימות של שלווה אושר וכד'.

גמילה מסמים - 16

תהליך הגמילה תמיד מתחיל בניקוי פיזי של הסם או צורת ההתנהגות לתקופה ראשונית האורכת בין 30 ימים ל 90 ימים. לאחר טיפול ראשוני פיזי, מגיע הטיפול המנטלי.
המכור אשר צורך את הסם או מסגל לעצמו צורת התנהגות כפייתית כלשהי - עושה זאת מכיוון שמנסה להתעלם ממקרי עבר או בעיות שלא רצה להתמודד איתם לפני כן.
כאן נכנסים הצוות המקצועי הכולל פסיכולוגים ופסיכיאטרים לתהליך אישי ופרטני מול המכור.
כמה זמן תוכנית גמילה מסמים לדוגמא? אורך הגמילה כולל חזרה לשגרה מלאה בו חוזר המכור לעולם בצורה יציבה ומלאת ביטחון יכול להגיע ל12 חודשים. אנו נשמח לתת לכם את המענה הראשוני וכל הכלים והנתונים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

לא יודעים מה לעשות?

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו

מרכז-גמילה-מסמים-ואלכוהול

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול לפעמים נדמה שבעולם בו אנחנו חיים כולם מכורים למשהו – לבן או לבת הזוג, לקנויות או לגלישה באינטרנט. למעשה לא כל

קרא עוד »
מרכז-גמילה-מסמים

מרכז גמילה מסמים

מרכז גמילה מסמים משחר ההיסטוריה היו התמכרויות של אנשים לחומרים שונים. אם בעבר צריכה של סמים קשים כמו קוקאין או מורפיום הייתה חוקית – הרי

קרא עוד »
מרכז-גמילה-מאלכוהול

מרכז גמילה מאלכוהול

מרכז גמילה מאלכוהול התמכרות לאלכוהול אולי לא נחשבת להתמכרות קשה כמו התמכרות לסמים, אך היא עשויה להיות לא פחות מסוכנת ולפגוע קשות בחייו של המכור

קרא עוד »