עזרה הדדית

כל אחד זקוק לעזרה הדדית
קצרה היריעה מלהכיל ולהסביר כל צעד וצעד בשיטה עצמה אך אם נצטרך לתארה במשפט אחד הרי שזה יהיה: "דרך ארץ קדמה לתורה". לא בכדי אנו מתייחסים למשפט זה, שהרי בסופו של יום, כל התמכרות באשר היא הינה ללמד או להזכיר לאדם כיצד לחזור ולחיות כאדם בעל דרך ארץ ולהתמודד עם המציאות כפי שהיא, ללא הסם ההרסני.
קורס 12 הצעדים – האור בקצה המנהרה
מרכז סיוע לגמילה סטפס כבר שנים רבות מציל חיים, פשוטו כמשמעו. מה שגורם לנו לקום בכל בוקר מחדש ולאהוב את מה שאנו עושים הן הנשמות אותן אנו זוכים להציל. וזאת, על ידי אבחון מצבם והכוונתם אל המקומות המתאימים – בזכות מאגר המידע וכוח האדם שברשות המרכז ועזרה הדדית.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

גמילה-מסמים

שיטת 12 הצעדים
שיטת 12 הצעדים או בשמה האחר תוכנית 12 השלבים היא דרך מוכחת כמועילה ומסייעת בשיקום מכורים ברחבי העולם.
שיטה זו בנויה ומושתת על ניסיונם האישיים של מכורים מחלימים שעברו תהליך בעצמם. עוד בתחילת המאה הקודמת, לא היו דרכים אפקטיביות לשיקום מכורים ברחבי העולם מלבד בתי סוהר ובתי חולים פסיכיאטריים שהיו ברירות מחדל יחידות או לסירוגין טיפול בצמחי מרפא כאלו ואחרים ולאורך השנים השכילו כי שיטות אלו לא מניבות פירות ואינן מצליחות להשיב את המכור לדרך המוטב. היו ניסיונות ליצר שינויים בקרב המכור באמצעות שיחות פרטניות עם פסיכולוגים ופסיכיאטרים וגם אלו לא הצליחו להביא לאחוזי הצלחה גבוהים עד כמעט אפסיים.
בתחילת שנות ה – 30 למאה הקודמת, קבוצת אלכוהוליסטים יצרו את המושג של התוכנית ,המושג של כח משותף ביחד "רק ביחד זה עובד" ואט אט הצליחו לגייס חברים נוספים אשר הצטרפו לתוכנית ומשם זה היסטוריה. 12 הצעדים נכתבו ונבנו בדם יזע ודמעות מניסיונם המר של מכורים רבים אשר ניסו להיגמל לאורך השנים ותוך כדי התהליך למדו על בשרם מהם הדברים שמותר למכור לעשות ומה אסור בשום אופן, ואיך להתנהל נכון על מנת לא לחזור לשימוש פעיל. בהמשך הדרך, שיטה זו הועתקה לטיפול בהתמכרויות שונות כגון התמכרות לסמים,התמכרות לאוכל,התמכרות להימורים וכן הלאה להתנהגויות ממכרות ומזיקות. תוכנית 12 הצעדים הינה תוכנית בעלת עומק ופרשנויות רבות לצד בסיס מאוד ברור. כיום, כבר פיתחו שיטות ומתודות טיפוליות על בסיס 12 הצעדים, כמו כן כיום עובדים עם אסירים עבריינים וגברים אלימים בשיטת 12 הצעדים כתוכנית שיקום ותהליך ליצירת שינויים במבנה האישיות וההתנהגות.
איך שיטת 12 הצעדים עובדת?
ראשית כל, האדם צריך להודות כי הוא סובל מהתמכרות כלשהי ,תלות בדבר מה, להודות שהוא לא יכול להפסיק לבד שזה גדול ממנו. הודאה זו היא אבן דרך ליצירת שינוי פיזי נפשי ורוחני. כאשר המכור מבין שהוא נלחם פעם אחר פעם במשהו הרבה יותר גדול ממנו הרבה יותר עוצמתי ממנו והרבה יותר חזק מכל היגיון בריא שנמצא בקרבו, אז אולי לראשונה מתחיל ניצוץ שיכול להביא לשינוי בחשיבה של המכור כי עד לנקודה זו הוא חושב כי הוא האדם החכם בגלקסיה ואף אחד לא מבין אותו ולא יכול לעזור לו,אף אחד לא יכול להגיד לו כלום כי הוא צודק.
שלב זה הוא קריטי הודאה "בחוסר אונים מול ההתמכרות" .בתהליך העבודה של 12 הצעדים, המכור עובר טרנספורמציה, ממצב של כאוס,הזנחה, חוסר גבולות ושימוש בלתי נשלט למצב בו הוא עוצר את השימוש הפיזי ועובר תהליך רגשי(רוחני) נפשי (קוגנטיבי) והתנהגותי. תהליך בו הוא לומד לעצור להתבונן ולפעול ממקום חיובי ובונה. עבודת הצעדים מקנה למכור ראיה והשקפה חדשה על צורת החיים תוך כדי שימת דגש על החלק הרוחני הפגוע והמעוות של המכור. עבודת הצעדים הינו מסע פנימה אל תוך עמקי נשמותינו והתבוננות בזכוכית מגדלת על מבנה האישיות, פגמיי האופי דפוסי חשיבה והתנהגויות שליליות שפוגעות בי. מסע זה חייב לעבור באמצעות קבוצה תומכת ו/או חונך רוחני שמלווה ומנווט את הדרך. אי אפשר לעבוד את הצעדים באמצעות קריאת ספר בשעות הפנאי זו לא כוונת המשורר, אלה עבודה מול ועם אנשים שאיתם באים באינטראקציה.
הסדנאות נעשות באמצעות מכורים אשר עברו בעצמם את התוכנית ונחשבים הטובים ביותר בהעברת המסר והבשורה.
עבודת הצעדים היא חלק מרכזי בתוכנית הטיפול במרכזנו.


לייעוץ ראשוני ללא עלות

זה לא קל!

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו