פרקוסט סם

פרקוסט – פרקוסט (Percocet) היא תרופה משולבת המיועדת להקל על כאבים בינוניים או חריפים. התרופה מכילה שני חומרים פעילים: אוקסיקודון - משכך כאבים אופיואידי (כלומר שפועל בדומה לתרופות המופקות מאופיום כמו מורפין). אוקסיקודון נמצאת גם בנוגדי כאב חזקים אחרים כמו אוקסיקודון, טרגין ואוקסיקוד.. הפרקוסט משפחת אופיאטים (מדכאים) הירואין עכשיווי.הפרקוסט משמש כתרופה לכאבים כרוניים או כאבים לאחר ניתוח כזה או אחר.
כיום משתמשים בו אנשים מכל השכבות וגזרות ללא הבדלי דת צבע או מין. אנשים שמתמכרים לפרקוסט זה לא במקרה אלה בגלל התחושה שהפרקוסט נותן להם ביכולתו דל הכדור הזה לפתח תלות פיזית מאוד גדולה והגמילה ממנו מאוד קשה.
התחושה כתוצאה משימוש בפרקוסט ממכרת מאוד ומערפלת את החושים בקרב המכור ונדמה לו שזה לא יגמר לעולם אך טבעה של ההתמכרות היא טובענית ודורסנית ולבסוף היא מכניעה את כולם עוד לא פגשנו באדם שניצח את הפרקוסט ולמד להשתמש בזה בשליטה מבוקרת. השימוש בפרקוסט מסוכן מאוד ועלול להביא להפרעות בקצב הלב,התקף לב ואף דם לב ומוות.

גמילה-מסמים

כמו כן ישנם תופעות אחרות שיכולות להופיע בקרב נוטלי הפרקוסט כגון ירידה בלחץ דם מסכנת חיים ועוד. כתרופה משככת כאבים, שימוש ממושך כרוך בסיכון גבוה לתלות שעלולה להוביל לשימוש לרעה ולנזק ארוך טווח.
כאשר נלקח במינונים גבוהים, או בשילוב עם חומרים אחרים כמו אלכוהול, משכך כאבים חזק כמו פרקוסט יכול לגרום לדיכוי נשימתי או אפילו למוות. מכורים לפרקוסט יגיעו לטיפול רק אחרי שהמשפחה תלחץ עליהם או שהם יסתבכו עם החוק אלה בדרך כלל יהיו זרזים לטיפול וגמילה. גמילה מפרקוסט מורכבת אך אפשרית בתנאי שהמכור מעוניין לקבל עזרה להיגמל מהפרקוסט. זה לוקח זמן עד שהמכור מגיע למקום הזה ומבקש עזרה.
מכורים לפרקוסט סובלים מהכחשה מאוד גדולה ניפוץ ההכחשה בנוגע לשימוש בפרקוסט שלב זה לעיתים לוקח שנים ארוכות.מכורים בדרך כלל מחפשים מזור לסבל ולמצוקה שלהם השימוש בפרקוסט נותן להם מענה לבעיות ריגשיות כגון,לחץ,חרדה,מתח,דיכאון ועוד.הפרקוסט גורם לאדם לברוח מעצמו ומהבעיות שלו אך עם הזמן הוא הופך לנטל כבד מאוד.

השלכות על המשפחה והסביבה

פרקוסט הוא סם שניתן לקנות אותו בבית מרקחת ודורש התעסקות בלהשיג את המרשם,התעסקות להביא את הפרקוסט,התעסקות להשתמש בפרקוסט. כל זה דורש המון זמן ואנרגיה מהמכור וכשהוא מקדיש את רוב זמנו לצרוך את הסם, הוא נעדר מהחיים האמיתיים כי הוא בתוך הבועה שעוטפת אותו.המשפחה במקרים כאלו נדחקת הצידה,תשלומים שוטפים לא משולמים כי הכסף הולך לסמים. הפרקוסט לוקח למכור את כל ממונו את כל רכושו ואת בריאותו. המשפחה היא הראשונה שנפגעת במצבים כאלו. לכן המשפחה צריכה לזהות אם הקרוב שלהם מנוהל על ידי משהו.
משפחות רבות פוחדות להתעמת עם עם היקיר לשהם שמה הוא יתעצבן או יכעס,לכן המשפחות צריכות להיות חזקות ולהעמיד את המכור על מקומות ולעמת אותו עם האמת של מה שהם רואים. הימנעות תביא רק אסון וסבל.
אם כל הקושי חייבים להפעיל לחץ על המכור כי אחרת הוא ישאר שנים תקוע איפה שהוא נמצא,למכורים אין את הכח לצאת ממעגל הסמים לבד הם חייבים את הדחיפה מהקרובים. מצד אחד דחיפה ודרישה ומצד שני חיבוק ואמונה כי הוא יכול להשתנות.מכורים יודעים לסחוט את המשפחות שלהם יותר טוב מגובי חובות הם אלופים בחיטה ריגשית ולייצר דרמות על מנת שהמשפחה לא תנטוש אותם ובכך בעצם ממשיכים להישתמש. המשפחה צריכה להיות חזקה מאוד בעמידה מול המכור כי ינסה בכל דרך אפשרית לסבן אותם ולסובב להם את הראש רק שיוכל להשתמש ולחיות את אורך חייו ההרסניים.גבולות זה הדבר הכי חשוב על מנת לעזור למכור להחלים בלי גבולות השינוי לא יהיה אפשרי.

זיהוי השימוש בפרקוסט

פרקוסט הוא סם חמקמק, אנשים שלא מבינים בתסמינים וסימנים לא ידעו לזהות מהר אם האדם שעומד מולם הוא משתמש בפרקוסט או לא. אך המכור אם הזמן מסגיר את עצמו בהתנהגותו.
הוא נעדר ממפגשים משפחתיים,הוא מסתובב הרבה בחוץ,הוא מסתרר ומסתגר הרבה,הוא מוציא כספים ללא אבחנה, עישונים מוגדלים מאוד,תשישות,הירדמות,צלילות, הוא משקר בלי סוף ומצדיק את זה בסיפורים ואגדות. זיהוי מוקדם יכול למנוע הרבה נזקים לכן אם עולה חשש הרימו טלפון בלי להסס.

דרכי טיפול וגמילה מויואנס

פרקוסט לכשעצמו הוא אחד מיני מאות סמים הקיימים בעולם,הטיפול במכור לפרקוסט הוא מורכב משני שלבים מרכזיים.
1. גמילה פיסית בליווי רפואי ובעמצאות טיפול תרופתי על מנת להקל על התסמינים..
2. טיפול רגשי ונפשי (פסילוגי) באמצעות קבוצות ושיחות פסיכוטרפוייטיות. .
3. טיפול התנהגותי,שינוי אורך חיים למידה של הרגלי חיים..
4.השתלבות בהדרגה בחיי קהילה ומשפחה אחרי תהליך טיפולי במסגרת יש נטייה לחשוב שהתנקות בלבד מביאה עימה תוצאות, אך לא כך הדבר. .
להתנקות מפרקוסט זה רק החלק הראשוני בתהליך. אין ערבוה לניקיון. על מנת להבטיח דרך חיים נקייה וממושכת על המכור לעבור טיפול אינטנסיבי בתוך מסגרת כאשר הוא מנותק מהגירויים החיצוניים וממוקד בהחלמה..
אצלנו תמצאו אוזן קשבת והכוונה מקצועית. נדאג להעביר את הגמילה בצורה דיסקרטית ואישית.
אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה

מבולבלים ולא יודעים מה לעשות?

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *