12 הצעדים של מכורים אנונימיים – כלים טיפוליים

בעבר הרחוק בשלהי תחילת המאה הקודמת לא ידעו איך לטפל במכורים ובמחלת ההתמכרות
היה נהוג לחשוב כי מכור סובל מהפרעה התנהגותית עקב שימוש בסמים או אלכוהול ואין יותר מדי מה לעשות עם זה מלבד לעצור את השתיין השיכור או לנעול אותו באיזה חדר עד שיתפכח ויירגע.
הפסיכיאטריה ניסתה לעשות מהפך בקרב מכורים,אישפזו אנשים מכורים בבתי חולים לחולי נפש והרופאים גילו שהמכורים עושים להם בית ספר ולא הצליחו להשתלט על המכורים ולא הצליחו לרפאות את המכורים ובשלב מסויים הפסיכיאטריה הרימה ידיים בטענה שהיא איננה יודעת לטפל במכורים.
כמו כן גם פסיכולוגים ופסיכואנליטיקאים רבים עסקו בנושא ולא עלה בידם למצוא דרך או כיוון לעזור למכורים.

להזמנת הרצאה

גמילה-מסמים

בשנים 1938 -1934 נרקמה תוכנית AAעל ידי ביל וילסון המכונה ביל W . התוכנית AA כללה בתוכה עזרה הדדית בין מכורים(הזדהות). ביל וילסון הגה את תוכנית 12 הצעדים תוכנית רוחנית שהוכיחה את עצמה כתוכנית המועילה ביותר בטיפול במכורים.
כיום בארה"ב ישנו תואר של 12 הצעדים. האקדמיה השכילה להבין כי טיפול נכון במכורים ובבני משפחתם מאפשרת חברה בריאה יותר וחזקה יותר. תוכנית 12 הצעדים הוכיחה את עצמה כמועילה ביותר בשיקום מכורים מכל ההתמכרויות. בעבר הרחוק לא ידוע איך לגמול ולטפל במכורים. 12 צעדים מכילה בתוכה כלים ישים ופראקטיים לשיקום רגשי,נפשי והתנהגותי.
בקבוצות תמיכה של אלכוהוליסטים אנונימיים בהן עוברים המכורים את קורס 12 הצעדים נהוג לומר שאם אנחנו חושבים שהגענו לתחתית התהום – אנחנו עוד לא יודעים כמה התהום יכולה להיות עמוקה. כידוע, הצעד הראשון של כל מכור הינו להודות בעובדה שהוא מכור וכי אין לו שליטה לבדו לצאת מהמצב. בשיטה עצמה המכורים עוברים תהליך רוחני מרומם אשר אינו מבדיל בין הדתות. התהליך מאפשר להם להיאחז אחד בשני וכמו כן באמונה וביטחון בכוח עליון אליו אנו נושאים תפילה אך ללא כל קשר לדתנו אלא לאנרגיה משותפת אשר אליה אנו נושאים את תפילת השלווה:

שיטת קורס 12 הצעדים של מכורים אנונימיים

טיפול בהתמכרויות ובעיות סמים ואלכוהול הוא עניין מאוד מורכב, שגם אנשי המדע והרפואה עד היום לא מצליחים לפרק לעומק.
יש כל מיני דרכים להתמודד עם האתגר, והן צריכות להתאים קודם כל ולפני הכל למטופל ולאורח החיים שהוא מנהל. אבל, ישנן שיטות שנמצאו יעילות גבוהה הרבה יותר מאשר כל שיטה אחרת, ולכן הן נחשבות כיום שיטות אופטימליות לטיפול בבעיות של התמכרות. אחת השיטות המוכרות בעולם כיום היא קורס 12 הצעדים. מדובר על תהליך ליווי אישי ומקצועי, אשר עוזר למטופל לבנות מחדש את חייו, ולחזור לשגרת חיים נטולת קשיים רגשיים וביטויים ומסוכנים של התנהגויות ממכרות. בעזרת הצוות המקצועי של חברת סטפס, תוכלו לקבל את הליווי הדרוש ולצאת אל החיים החדשים שלכם. כל זאת, עם הכלים החשובים לניהול המערכה אל מול התמכרות מסוכנת.
אֵלִי, תֵּן בִּי אֶת הַשַּׁלְוָה – לְקַבֵּל אֶת הַדְּבָרִים שֶׁאֵין בִּיכָלְתִּי לְשַׁנּוֹתָם,
אֹומֶץ – לְשַׁנּוֹת אֵת הדברים אֲשֶׁר בִּיכָלְתִּי,
וְאֵת הַתְּבוּנָה – לְהַבְדִיל בין השניים


להזמנת הרצאה

זה לא קל!

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו