אנשי – הוראה, חינוך, מפקדים

תהליך העבודה של טיפול בנוער בסיכון

בני הנוער של מדינת ישראל הם במקרים רבים העתיד החברתי, הכלכלי והמקצועי של כולנו. לכן טיפול בנוער בסיכון הוא אתגר לא מבוטל, עם משמעות הן לחייו של הנער והן לחיים של כל מי שנמצא סביבו. העוסקים במלאכה באים בדרך-כלל מתוך רצון לשנות את פני החברה הישראלית, ומתוך תפיסת שליחות אמיתית. ישנם גורמים שונים שמעניקים טיפול בנוער בסיכון, ולכל איש מקצוע יש את הניסיון ואת היכולות שלו, שמשפיעים על תהליך העבודה כולו – ויכולים לגרום לשינוי מהותי בחייו של הנער. אבל, אי אפשר לבחור בטיפול בנוער בסיכון רק על בסיס קשר אישי טוב עם המטפל עצמו. צריך להבין מהם הצרכים של בני נוער, ומהן הסיטואציות החברתיות והמשפחתיות שאיתן בני הנוער מתמודדים. זאת, בשביל להתאים את טכניקת הטיפול הנכונה לסיטואציה – ולקבל תוצרים מדהימים לחייהם של בני-הנוער הנמצאים בסיכון.

גמילה-מסמים

טיפול בנוער בסיכון - מענה מקצועי, מכיל ורגיש

עבור נערים ונערות בסיכון, הקרקע הרעועה שהייתה עוד לפני הקורונה נשמטה תחתיהם והותירה רבים מהם במצבי בדידות קיצוניים שרק הגבירה את דימוי עצמי הנמוך, הנטייה להתנהגות אלימה, הנטייה להזנחה עצמית ומוטיבציה נמוכה. במצב מלא חרדה ולחץ ההתמודדות עם התוויות החברתיות והסטריאוטיפים וההתמודדות עם לחץ חברתי הופכים לקשים יותר.
השילוב בין ניסיון אישי לבין הכשרה מקצועית ברמה אקדמאית, נחשבת בהרבה מאד מרכזי גמילה יוקרתיים בכל העולם כהכרחית למי שמטפל בתחום ההתמכרויות.
המרכז לטיפול וייעוץ מציע מגוון של שירותים בתחום הגמילה מהתמכרות. כחלק מתהליך האבחון אנו בונים וממליצים לכל מטופל על תהליך שמורכב מהגורמים וההיבטים הטיפוליים שיתנו להם את המענה והמעטפת הטיפולית המתאימה ביותר עבורם.
המטרה היא שמטופלים יתקדמו וישיגו את התוצאות והמטרות אליהם הם מכוונים בשנים האחרונות, בני נוער רבים מוצאים את עצמם במצוקה חמורה; איכות חיים עגומה הבאה לידי ביטוי בהתקפי זעם, התחברות לאלמנטים שליליים, התמכרות לחומרים אסורים וכן הלאה. עם זאת, כדי לקבל את המענה המקצועי על כך, מומלץ לקחת את הצעד הראשון וליצור קשר עם מרכז הסיוע מרכז סטפס.
בהרצאה זו נבין את התהליכים שעוברים נערים מתגברים, החשיפה מול התנהגויות סיכוניות, התנסות בחומרים אסורים, יכולת ההתמודדות עם לחץ חברתי. נלמד את המודל למנהיגות מנצחת באס ואבוליו והרעיון המוטיבציוני.

זה לא קל!

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו

מרכז-גמילה-מסמים-ואלכוהול

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול לפעמים נדמה שבעולם בו אנחנו חיים כולם מכורים למשהו – לבן או לבת הזוג, לקנויות או לגלישה באינטרנט. למעשה לא כל

קרא עוד »
מרכז-גמילה-מסמים

מרכז גמילה מסמים

מרכז גמילה מסמים משחר ההיסטוריה היו התמכרויות של אנשים לחומרים שונים. אם בעבר צריכה של סמים קשים כמו קוקאין או מורפיום הייתה חוקית – הרי

קרא עוד »
מרכז-גמילה-מאלכוהול

מרכז גמילה מאלכוהול

מרכז גמילה מאלכוהול התמכרות לאלכוהול אולי לא נחשבת להתמכרות קשה כמו התמכרות לסמים, אך היא עשויה להיות לא פחות מסוכנת ולפגוע קשות בחייו של המכור

קרא עוד »