סמים בגיל ההתבגרות

נוער מתבגר - אלכוהול,הימורים,סמים

בזכות טיפול בנוער בסיכון ניתן יהיה להחזיר את החיים לנתיב הנכון והחיובי. לאורך השנים האחרונות, יותר ויותר בני נוער חווים קשיים ואתגרים; מורכבות כזו או אחרת המובילה אותם לפתח דפוס פעולה שגוי, רעיל והרסני.
בין אם מדובר בשימוש בסמים קלים, שתיית אלכוהול עד כדי אובדן הכרה ובין אם מדובר בפיתוח תלות בחומרים חיצוניים אחרים, הפרעות קיצוניות בהתנהגות – ההשלכות לכך הן הרסניות. עם זאת, כדי להכיר בבעיה ולבצע את הצעד הראשון לעבר החלמה יש לפנות אל מרכז הסיוע סטפס.
מרכז זה נוסד ומנוהל על ידי מתי סמיונוב, מומחה בתחום השיקום והגמילה.

גמילה-מסמים

טיפול בנוער בסיכון - להתמודד עם המציאות המורכבת בהצלחה

גיל ההתבגרות מביע עמו יתרונות רבים. הרי זהו השלב בו אנו מתחילים להרגיש כמו "גדולים", לגלות מידע חדש – ולעצב את העולם שלנו בהתאם לכך. עם זאת, לצד הגילויים המרעישים והמסעירים, חשוב להדגיש כי חתך אוכלוסייה זה, הנע בדרך כלל בין הגילאים 12-18, עדיין זוכה לפריבילגיות של הילדות – ואין זו הפתעה. הרי המוח של בני הנוער עדיין לא התפתח במלואו.
כך, לאור השינויים הפיזיים וההורמונליים, לצד גיבוש הזהות העצמית, נדמה כי שלב זה יכול להוביל לכדי התנסויות בעלות השלכות הרסניות. כמו כן, ובמקביל לכך, נדמה כי רבים מהם מתמודדים עם מצב משפחתי מורכב, חשיפה להזנחה ולסביבה עבריינית וכן הלאה. היבטים אלו, ללא ספק, לשאת בהשלכות רבות: החל מהתמכרויות לגורמים חיצוניים, היעדרות ממושכת מהבית, נשירה מהלימודים ועד התנהגות מדאיגה אחרת.
כך או כך, כדי לטפל בדפוס ההתנהגות כמו גם בתסמינים ובנסיבות שהובילו למצב זה מלכתחילה, יש להתעניין בכל הנוגע אל טיפול בנוער בסיכון; בין אם מדובר בטיפול רגשי, משפחתי או אחר.

גמילה-מסמים

טיפול בנוער בסיכון במסגרת מקצועית ורגישה במיוחד

בשנים האחרונות, ישראל מתמודדת עם תופעות רבות בהן נערים ונערות לא מצליחים להשתלב בחברה בצורה הולמת – כאשר רבים מוצאים את דרכם אל קבוצות אוכלוסייה מסוכנות ומסכנות. ההגדרה של נוער בסיכון היא הגדרה רחבה מאוד, הן מבחינה משפטית והן מבחינה חינוכית ובריאותית.
אבל לא משנה מהי הסיבה שבגללה מתייחסים לקבוצות נוער בסיכון, הדבר הכי חשוב שצריך לעשות הוא למצוא טיפול בנוער בסיכון שמתאים למצב בו הנערים והנערות נמצאים בכל רגע נתון.
בין שמדובר על אנשי החינוך המקצועיים ובין שמדובר על הורים ובני משפחה מודאגים, כל מי שרואה בני נוער בסיכון ורוצה לתת להם את המענה הנכון ביותר לצרכים שלהם, חייב לפנות קודם כל אל אנשי מקצוע מיומנים. צוות סטפס נותן טיפול לאוכלוסיות שונות ברחבי הארץ, ומספק מענה מהיר ומקצועי לכל אירוע שהוא.

זה לא קל!

אנחנו מבינים אתכם. מאות מכורים שנגמלו בדרך מהירה, יעילה וממוקדת עברו אצלנו. והם היו בדיוק באותו המצב. אנחנו כאן לתת את ההכוונה הראשונית לגמרי ללא עלות כדי שתדעו מה לעשות עכשיו כדי להחזיר את החיים למסלול הנכון.

מאמרים שלנו

מרכז-גמילה-מסמים-ואלכוהול

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול לפעמים נדמה שבעולם בו אנחנו חיים כולם מכורים למשהו – לבן או לבת הזוג, לקנויות או לגלישה באינטרנט. למעשה לא כל

קרא עוד »
מרכז-גמילה-מסמים

מרכז גמילה מסמים

מרכז גמילה מסמים משחר ההיסטוריה היו התמכרויות של אנשים לחומרים שונים. אם בעבר צריכה של סמים קשים כמו קוקאין או מורפיום הייתה חוקית – הרי

קרא עוד »
מרכז-גמילה-מאלכוהול

מרכז גמילה מאלכוהול

מרכז גמילה מאלכוהול התמכרות לאלכוהול אולי לא נחשבת להתמכרות קשה כמו התמכרות לסמים, אך היא עשויה להיות לא פחות מסוכנת ולפגוע קשות בחייו של המכור

קרא עוד »